Okulary przeciwsłoneczne

Czy wiesz, że promieniowanie ultrafioletowe (UV) jest niebezpieczne dla oczu? Aby uniknąć poważnych komplikacji zdrowotnych, należy nosić okulary przeciwsłoneczne z soczewkami blokującymi promieniowanie UV.

Posiadamy bogatą ofertę okularów przeciwsłonecznych oraz sportowych, a także okularów przeciwsłonecznych dla osób z wadą wzroku.

Tradycją naszej firmy jest bogaty asortyment okularów przeciwsłonecznych. Wszystkie okulary z naszej oferty posiadają szkła z filtrem UVA, UVB, które w pełni chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

W naszej ofercie znajdują się m.in. okulary firmy SOLANO z bardzo komfortowymi szkłami polaryzacyjnymi. Polecamy również markowe okulary przeciwsłoneczne z kolekcji Ray-Ban,Vogue i inne.

Chrońmy nasze oczy przed słońcem nie tylko latem!

Wieloletnia ekspozycja narządu wzroku na światło słoneczne powoduje, że skumulowana dawka UV wywołuje mutacje w komórkach macierzystych oka i prowadzi do powstawania wielu groźnych chorób takich jak: zaćma, tłuszczyk, skrzydlik, czerniak. Nadmierne narażanie oczu na promieniowanie słoneczne często prowadzi również do uszkodzenia rogówki (tzw. ślepota śnieżna) i do ostrego zapalenia spojówek.

Dzieci należą do grupy największego ryzyka. Dotyczy to zwłaszcza dzieci do 10 roku życia, gdy narząd wzroku, dopiero się wykształca. Dlatego dzieci należy chronić szczególnie i obowiązkowo wyposażyć je w czapki z daszkiem oraz okulary przeciwsłoneczne ze sprawdzonym filtrem

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Aby okulary dobrze chroniły powieki i spojówki, muszą być dopasowane, zabudowane i dość obszerne.

Kupuj okulary wyłącznie w salonach optycznych! Wyłącznie profesjonalne okulary przeciwsłoneczne posiadają filtry, które idealnie chronią oczy przed promieniami UV.

Warto kupować okulary z powłoką polaryzacyjną, która oprócz polepszenia widzenia kolorów, zdecydowanie podnosi kontrast i komfort widzenia. Szkła z polaryzacją szczególnie zalecane są dla kierowców, dla osób uprawiających sporty wodne (żeglarstwo, kajakarstwo). Warto nosić je na plaży, gdzie światło odbija się zarówno od wody jak i od piasku. Zimą szkła polaryzacyjne wygaszają oślepiające odbicia światła od śniegu i lodu. Ponadto okulary takie zalecane są osobom po operacjach oczu lub z nadwrażliwością na światło

Okulary dla osób uprawiających sport

Wada wzroku nie jest przeszkodą do uprawiania sportu.
W naszej ofercie posiadamy okulary sportowe dla dzieci i dorosłych wyposażone w filtry do uprawiania różnych dyscyplin sportu:

  • bieganie
  • jazda na rowerze
  • golf
  • sporty halowe
  • sporty zimowe i wodne

z możliwością montażu szkieł korekcyjnych.
Osoby aktywnie uprawiające sport potrzebują odpowiedniej ochrony wzroku.
Okulary sportowe zapewniają wygodę i bezpieczeństwo.

Okulary przeciwsłoneczne dla osób z wadą wzroku.

Osoby z wadą wzroku mają różne możliwości ochrony wzroku przed słońcem.

  • szkła fotochromowe dostępne w 7 kolorach, również z powłoką lustrzaną,
  • szkła barwione na różne, dowolne kolory o różnym stopniu zaciemnienia,
  • szkła polaryzacyjne.

Dobrym rozwiązaniem są również oprawy posiadające w komplecie nasadki polaryzacyjne.
Posiadamy kolekcję opraw damskich i męskich firmy SOLANO.

Zapraszamy do śledzenia nas na facebooku, gdzie prezentujemy nasze nowości.

Zobacz

Bony upominkowe

Bon upominkowy jest świetnym pomysłem na prezent. Podaruj go bliskiej osobie!

Zamów bon upominkowy
bon2

Chcesz chronić swój wzrok? Sprawdź, adresy naszych salonów, w których kupisz okulary przeciwsłoneczne i sportowe:

Kontakt
Ustroń:  33 858 76 67,  33 854 13 90
Wisła:  33 855 30 84