Soczewki korekcyjno - optyczne

Współpracujemy z czołowymi producentami soczewek okulistycznych takimi jak: JZO, ESSILOR, HOYA, ZEISS, Rodenstock, Szajna.

W naszej ofercie soczewek znajdą państwo między innymi

 • Soczewki organiczne - prawie całkowicie wyparły soczewki mineralne. Ich największą zaletą jest niewielki ciężar, co wpływa na komfort noszenia. Zalecane są szczególnie dla dzieci, bo są nietłukące i bezpieczne.

 • Soczewki wysokoindeksowe - zarówno mineralne jak i organiczne, zalecane dla osób z wyższymi wadami wzroku. Są zdecydowanie cieńsze, bardziej płaski, a co za tym idzie lżejsze i bardziej estetyczne od standardowych. Wysokoindeksowe soczewki organiczne (w indeksie 1.6, 1.67, 1.74) dodatkowo chronią oczy w 100% przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Trudniej też je złamać niż tradycyjny CR.

 • Soczewki progresywne - wieloogniskowe, przeznaczone dla prezbiopów, osób które wymagają korekcji wzroku do dali i do bliży. Są szalenie wygodne, bo dają możliwość patrzenia na każdą odległość. W ofercie posiadamy wszystkie, dostępne na rynku soczewki progresywne, łącznie z najnowszymi spersonalizowanymi soczewkami, uwzględniającymi indywidualne parametry budowy oka, wykonane w technologii Free - Form (obróbka cyfrowa), co gwarantuje szybką a nawet natychmiastową adaptację.

  Nieprawdą jest, że do soczewek progresywnych trudno jest się przyzwyczaić. Okres adaptacji wynosi kilka dni. Zaledwie 1% użytkujących ten rodzaj soczewek, z różnych narodów nie potrafi ich zaakceptować

  Najważniejsze zawsze są korzyści jakie one dają: wolność i swoboda w każdej odległości widzenia

 • Soczewki do odległości bliskich i pośrednich - typu OFFICE przeznaczone dla osób pracujących w pomieszczeniach zamkniętych (biurach) i spędzających wiele godzin przed ekranami komputera. Nie nadają się do chodzenia, za to w pracy biurowej są bardziej komfortowe od soczewek progresywnych.
 • Soczewki Fotochromowe - samozaciemniające się pod wpływem działania promieni ultrafioletowych. Zalecane są dla osób nadwrażliwych na światło, skarżących się na łzawienie oczu, z problemami alergicznymi.

  Stanowią one również profilaktykę oczu przed powstawaniem zaćmy.

  Soczewki fotochromowe dostępne są w wersji soczewek mineralnych i organicznych, jako jednoogniskowe i wieloogniskowe, w dużym zakresie materiałów i konstrukcji, dzięki czemu mogą spełniać oczekiwania każdego użytkownika okularów.

  Najnowszym produktem w tej kategorii soczewek są organiczne soczewki fotochromowe nowej generacji TRANSITIONS VI.

  W pomieszczeniach i wieczorem są całkowicie przejrzyste, w dzień adaptują się do warunków zewnętrznych, zapewniając zawsze właściwą ochronę oczu:

  • redukują olśnienie
  • zapobiegają zmęczeniu oczu
  • blokują w 100% promieniowanie UVA i UVB
  • zaciemniają się na ładny brązowy lub szary kolor
  • są bardzo estetyczne i lekkie
 • Soczewki DRIVE WEAR - stworzone zostały z myślą o kierowcach. Jedyne soczewki fotochromowe, które reagują na światło widzialne. W odróżnieniu od tradycyjnych fotochromów bardzo skutecznie zaciemniają się w samochodzie. Posiadają również błonę polaryzacyjną i bardzo komfortową powłokę antyrefleksyjną. Dają pełną ochronę dla oczu kierowcy zarówno przed światłem słonecznym jak i odbitym od jezdni.

 • Powłoki antyrefleksyjne - są nakładane zarówno na powierzchnię soczewek mineralnych jak i organicznych

  Co daje powłoka antyreleksyjna

  Powłoki antyrefleksyjne eliminują odbicia światła sztucznego i dziennego od powierzchni soczewek poprawiając tym samym ostrość widzenia.

  Poprawiają walory estetyczne okularów i sprawiają, że nasze oczy w kontakcie z rozmówcą są widoczne

  Naszym klientom polecamy bardzo komfortowe, łatwe w utrzymaniu czystości, wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne. Są

  • antystatyczne - nie przyciągają drobin kurzu
  • oleofobowe - nie brudzą się
  • hydrofobowe - zimą szybko odparowują, kropla deszczu łatwo spływa z powierzchni soczewki

  Jedną z najważniejszych zalet powłok antyrefleksyjnych jest fakt, że stanowią dodatkowe uszlachetnienie soczewek organicznych, czyniąc je bardziej odpornymi na zarysowania.

  Szczególnie dotyczy to najmniejszych super śliskich powłok FORTE, DIAMENT które sprawiają, że soczewki organiczne uzyskują odporność na zarysowania zbliżoną do soczewek mineralnych.